Mulle meeldib, et saan tööalaselt mööda Eestimaad ringi liikuda ning selle käigus näen kohti, kuhu muul juhul ilmselt ei satuks. Alati on huvitav ka inimeste mõtteid kuulda ja nende elu-olu näha, kellega ma oma töös kokku puutun ning selles saan alati kindel olla, et inimesed ei väsi mind kunagi üllatamast.
Kõige parem tunne on see kui ei pea mitte midagi asjalikku tegema. Kui lihtsalt oled, vaatad ja tunned, mis ümberringi toimub. Lihtsalt istud mere ääres luite varjus või jalutad koertega metsas. Vahel piisab ka sellest kui õhtune päike õige nurga alt sulle tuppa paistab. See ongi parim asi maailmas.
Kaarditöid teostades satun vahel huvitavate kohanimede otsa. Näiteks hiljuti Setomaa üldplaneeringus lautrikohti kaardil üle kontrollides, leidsin kinnistud nimedega – Liinumuige, Lehmakilke, Lambakihva, Põrsanaeru – keegi on kenasti peenikest nalja visanud, kui neid nimesid välja mõtles.
Raasiku üldplaneering ja selle keskkonnamõju strateegiline hindamine on esimene, mida me tänaste uute üldplaneeringute laine ajal koostama hakkasime ning mis ka esimesena valmis sai. Tegime seda peamiselt kolmeses meeskonnas koos Kati Kraavi ja Eike Riisiga.
Kuna tegu ei ole liitunud omavalitsusega, siis arvan, et see on veel üks väheseid väikeseid ja kompaktseid valdasid, millele üldplaneering koostatud sai.
Raasiku valla üldplaneeringu koostamine võttis meil aega 3 aastat ning selle aja jooksul sai näha ja kogeda nii mõndagi. Minu jaoks oli tegu väga huvitava protsessiga ning usun, et saime vallaga suheldes vastastikku palju teadmisi ja praktilist kogemust vahetada. Eks edaspidine elu näita kui hästi üldplaneering välja tuli ning kuidas selle rakendamine valla jaoks õnnestub.
Mina ise jäin tulemusega rahule, mh sain koostamise käigus ka uusi lähenemisi välja töötada ning üldplaneeringu üldist vormi ja sisu edasi arendada. Loodan, et kogu meiepoolsest tööst saab kasu ka vald ja kohaliku elu edasine areng.