Veronika Verš

Mulle meeldib, et töö juures ei teki kunagi rutiini ja alati õpib midagi uut. Olen saanud osaleda väga erinevates projektides alates lennujaamast kuni veisefarmini. Erialaselt huvitav kogemus oli Vene-Saksa (Nord Stream) gaasitorude kavandamise töös osalemine, kuna tegemist on Euroopa mastaabis suure projektiga. Kuigi see gaasitoru on poliitiliselt ebapopulaarne, sain oma silmaga näha, kui professionaalne keskkonnaekspertide meeskond selle mõju hindamise taga on ning vaatamata väga pingelisele ajakavale, oli põnev selles meeskonnas oma panus anda. Kahe lapse emana hindan väga ka paindlikkust, mida tööl võimaldatakse. Olulised on toetavad kolleegid, kes kunagi hätta ei jäta ja koos leiame ikka mingi lahenduse ka kõige keerukamates küsimustes.

Vaba aja veedan peamiselt lastega ja värskes õhus liikudes. Vabadel päevadel käin lastega tihti looduses või maal, kus metsade ja põldude vahel saab eemale linnakärast ning nautida looduse hääli.

Mulle meeldivad erinevad spordialad ja teen parasjagu seda, mida ilm või tuju soosib ja kui palju vaba aega on – jooksen, suusatan, rulluisutan või ujun. See hoiab tervise korras, annab mõnusa emotsiooni ning olen eeskujuks ka lastele. Meeldib veel matkata ja reisida ning õhtuti raamatuid lugeda.

Meenub üks ammune seik, kui töötasin veel Keskkonnaministeeriumis. Aasta võis olla 2006 või 2007 algus. Helistas Eesti Gaasi esindaja, kes ütles, et tal oleks üht keskkonnaalast dokumenti vaja ja millal ta võib sellele järgi tulla. Olles veidi aega vestelnud, sain aru, millest jutt ning selgitasin talle, mida reaalselt selleks vaja teha – et kõigepealt on vaja planeeringuga leida gaasitrassile sobiv asukoht ja hinnata võimalikke keskkonnamõjusid jne. Aastad möödusid ning töötades juba mõju hindamise eksperdina avanes mul võimalus selle sama gaasitoru rajamise projekti KMHs osaleda. Eriti tore oli hiljem näha, et projekt ka realiseerus ning 2020. aasta jaanuaris Eesti-Soome vaheline gaasitoru tööd alustas.

Meile SKPK’s meeldib mõelda, et mitte ettevõtted ei tee koostööd, vaid ettevõttes töötavad inimesed. Igas inimeses on peidetud oskus teha „midagi“ eriti hästi ja kui see „midagi“ ülesse leida ning inimesele anda võimalus selles valdkonnas ennast tõestada, sünnib suuri tegusid. Teame, et iga meeskonna liikme panus on eksisteerimiseks oluline ja oskame oma meeskonda ning meie inimesi väärikalt hinnata. Saage tuttavaks, selles rubriigis leiate toredaid persoonilugusid meie tublidest kolleegidest.

Hoidke silma peal, see rubriik täieneb veel! ✍️